JÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

- filozofický význam ásan

25. - 28.7.2019

Yofyz centrum, Olomouc

Obsah semináře

Čtyřdenní kurz "Jóga pro začátečníky" kombinuje tradiční a moderní pojetí jógy. Hlavním důrazem je terapeutický aspekt jógy. Na kurzu se seznámíte se základními principy jógy, s jógovou filozofií a základními ásanami. Naučíte se meditovat a správně dýchat, zklidnit a relaxovat. 

Kurzem Vás provede Kabir Bharti, uznávaný učitel meditací a jógy z Indie. Více o Kabirovi zde. Na kurzu budu také přítomná fyzioterapeutka, která bude mít na starosti praktickou anatomickou výuku v souvislosti s jógou.

Začněte s tělem. Tělo je tady a teď. Zcela v současnosti. Dává nám možnost využít jej  jako bránu k dechovým technikám a meditaci. 
Jóga není ve skutečnosti jen cvičení. Jóga pomáhá přivést mysl do meditativního stavu bytí. Mnoho lidí se zdráhá jógu vyzkoušet, protože si myslí, že je jen pro ženy a jedná se pouze o protahování svalů. Ale jóga je víc než praktikování pozic. Všechny techniky jógy by Vás měly vést k vám „domů“....k sobě samým.  Jogín ten, kdo medituje. Ten, kdo pozoruje, je bdělý a přítomný, užívá si života – tančí, zpívá a raduje se z každého okamžiku, oslavuje život. Jogín ví, jak se těšit z tohoto krásného života. Není důležité, jestli umí udělat stoj na hlavě nebo na rukou.

Tento kurz je navržen tak, aby demýtizoval mnoho zavádějících informací o józe a přinesl  porozumění konceptu jógového léčení. Pomůže Vám poznat její benefity nejen teoreticky, ale účinky pocítíte na sobě již v průběhu kurzu. 

Na kurzu budete mít čas poznat vše kolem jógy z jiné perspektivy, více procítit jednotlivé složky jógy a vše si prakticky vyzkoušet.  
Tento kurz je vhodný pro začátečníky, ale také pro ty, kteří již s jógou zkušenosti mají a chtějí prohloubit své znalosti a pochopit její meditační hodnoty.

Na konci kurzu obdržíte certifikát.

Kurz probíhá v angličtině, překlad do češtiny je zajištěn.

Datum: 25. - 28.7.2019, každý den od 9 do 17 hodin.

Cena: 5.600,-Kč. V ceně kurzu materiály ke kurzu, drobné občerstvení a nápoje.

NAUČÍTE SE:

  • Naučíte se orientovat v lidském těle, seznámíte se s jednotlivými částmi pohybového systému a jejich funkcí s ohledem pro praktické využití v józe.
  • Zjistíte, jak pomocí dechu ovlivnit svou mysl a vykonat v ní pozitivní změny, díky kterým se budete cítit radostnější, klidnější, šťastnější a koncentrovanější v běžném životě.
  • Dozvíte se hlubší informace a souvislosti z jógové filozofie a jak starobylé principy aplikovat do dnešního světa.
  • Seznámíte se základními ásanami a jejich správným provedením. Zaměříme se na detaily a techniku jednotlivých pozic, ve kterých se pak budete cítit pohodlněji a jistěji.
  • Naučíte se meditační a dechové techniky k odbourání stresu a uvolnění napětí.
  • Uvolníte negativní emoce přes kombinaci jógových pozic a dechových technik pránájámy.
  • Naučíte se, jak pomocí dechu ovlivnit svou mysl a vykonat v ní pozitivní změny, díky kterým se budete cítit radostnější, klidnější, šťastnější a koncentrovanější v běžném životě.
  • Pracovat s tělem terapeutickým způsobem na podložce i v každodenním životě.

CHCI SE PŘIHLÁSIT